Про проект

Українська  English

Світова класика українською

Андрій Бондаренко та Григорій Ганзбург з клавіром опери

Проект покликаний зібрати колекції відомих оперних арій європейських композиторів XVII – XX століть в українському перекладі, представити їх в Інтернеті та, по можливості, на друкованих носіях. На наш погляд вокальну музику (як оперну, так і камерно-вокальну) варто виконувати саме мовою слухача, адже тільки в цьому разі слухач розумітиме, про що співається.

В радянські часи було видано чимало вокальної музики в російських перекладах починаючи від Монтеверді і закінчуючи Бергом. Українські переклади вокальної майже не видавалися,  і відтак сьогодні український музикант позбавлений можливості вивчати ноти в перекладі рідною мовою. Високохудожні переклади М. Рильського, Бориса Тена, М. Лукаша і інших визнаних майстрів пера лишаються незаслужено забутими. Проект “Світова класика українською” покликаний усунути несправедливість і відродити українське слово в музиці.

Мета проекту:

  • Відродження традиції виконання вокальної музики в українських перекладах

Задачі проекту:

  • публікація нот оперних арій, ансамблів та камерно-вокальної музики з українськими перекладами в мережі Інтернет і на папері;
  • публікація аудіо та відеозаписів вокальних творів, виконаних в українських перекладах;
Події:

Відео

Канал “Світова класика українською” на Youtube

Наш каталог

Статті

Наукові статті

Ганзбург, Г. Вокальні переклади лібретних текстів як елемент мистецької історії України / Григорій Ганзбург // Українська культура: Проблеми і перспективи. – Харків, 2004. – С. 81–86.

Бондаренко А. Проект «Світова класика українською»: досвід продюсування / Андрій Бондаренко // Діяльність продюсера в культурне-мистецькому просторі XXI століття: формування громадянського суспільства. 36. наукових праць / Упор., наук. ред., відп. за вип.: С. М. Садовенко. — К.: НАКККіМ, 2016. 428 с. — с. 123—125

Бондаренко А. Проблематика використання українських перекладів вокальної класики в контексті сучасної культури / Андрій Бондаренко // Імідж сучасного педагога №5 – 2017. – с.49-52.

Статті у ЗМІ

 ЗМІ про проект

Ранні публікації в блогах

Контакти

classic.ukrainian@gmail.com

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s