З нагоди 14-ї річниці Української Вікіпедії

30 січня українська Вікіпедія святкує свою 14-ту річницю! Запрошуємо вас цього дня о 17 годині з нагоди дня народження української Вікіпедії до Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України на концерт вокальних творів світової класики в українських перекладах, а також виставку архівних матеріалів з історії українських оперних перекладів.

Ви матимете унікальну нагоду не тільки почути, як звучать наші улюблені арії в українських перекладах, але і побачити рідкісні архівні матеріали – рукопис Євгена Дроб’язка, який працював над перекладом опери В.А. Моцарта «Весілля Фігаро», та машинописні тексти оперних перекладів, що використовувалися в Національній опері.

В перекладах українських класиків – Є. Дроб’язка, М. Лукаша та М.Рильського прозвучать арії іскрометні моцартівські арії Фігаро та Дон Жуана, ліричні арії Графині, Барбаріни та Керубіно, а також арії з опер Верді – Віолетти («Травіата») та Єлизавети («Дон Карлос»). Виконуватимуться також і камерна музика – твори Р. Шумана, Ф. Ліста, С. Рахманінова, Р. Глієра прозвучать у перекладах М. Стріхи, В. Яковчука, Ю. Отрошенка.

У концерті візьмуть участь лауреати нещодавнього конкурсу «Світова класика українською» – Дар’я Царинюк, Анастасія Король, Оксана Євсюкова, Вікторія Бабійчук, постійні учасники проекту – викладачі Київського національного університету  культури і мистецтв Оксана Дондик та Жанна Закрасняна, викладачі Київського університету імені Бориса Грінченка – Оксана Петрикова, Тетяна Кіченко, Наталія Юдзіонок, викладачі Вінницького гуманітарно-педагогічного коледжу Назарій Давидовський та Йосип Машталяр,  а лауреат міжнародних конкурсів Анна Слізінова представить один із творів у власному перекладі. Ініціатор проекту – композитор, піаніст і редактор української Вікіпедії Андрій Бондаренко.

Вхід вільний
Адреса ЦДАМЛМ України: вул. Володимирська, 22-А,
територія Національного заповідника «Софія Київська» (Центральний вхід)
Для отримання детальнішої інформації,
будь ласка, звертайтеся за тел.: +380 44 2784481;
e-mail: cdamlm@arch.gov.ua

Програма концерту на сторінці співорганізатора проекту – Товариства редакторів української Вікіпедії

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s